Ano, chřipka se netýká jenom nás, lidí. Postihnout může i odvěké přátele člověka. Stejně jako lidé šíří chřipku prostřednictvím blízkého kontaktu, psí chřipka se šíří tím, že na sebe pejsci štěkají, kýchají nebo kašlou v těsné blízkosti. Hlavně psi, kteří tráví čas na místech, jako jsou chovatelské stanice, psí parky a cvičiště, patří mezi nejvíce ohrožené a pokud nemají silnou imunitu, mohou snadno chytnout chřipku.
Pokud u svého pejska evidujete tyto příznaky, zpozorněte.
– dlouhotrvající kašel
– kýchání
– horečka
– snížená chuť k jídlu
– výtok z očí
– ztráta energie a zvýšená spavost
Jestli se u vašeho mazlíčka projevují výše zmíněné příznaky, mohla by to být psí chřipka. Proto neváhejte a určitě navštivte svého veterináře, který zvíře vyšetří a naordinuje případnou léčbu.
Přestože je psí chřipka „vážným onemocněním dýchacích cest“, většina psů se zotaví bez jakéhokoli léčení, které by přesahovalo dobrou výživu a odpočinek.
Kdybyste však péči o nachlazené zvíře zanedbali, virové onemocnění může být postupně zkomplikováno onemocněním bakteriálním. A pokud se hnisavá infekce dostane z nosní dutiny a očí i do oblastí nosohltanu, může způsobit tzv. zvířecí angínu.
Jak psí chřipce předcházet?
Ani v tomto se zvířecí svět příliš neliší od toho lidského – vše začíná dobrou obranyschopností organismu. Proto bychom měli našemu pejskovi zvyšovat imunitu podáváním vitamínů a minerálů – ideálně od podzimu do jara. Nesahejte ale po vitamínech pro lidi, zvolte raději ty, které jsou určené přímo pro naše zvířecí miláčky. Nejlepší volbou je v tomto případě přípravek s kvalitním betaglukanem z hlívy ústřičné.
Vyzkoušejte Beta glucan sirup, který obsahuje dávku mikronizovaného a vysoce účinného betaglukanu pro podporu imunity a celkovou zdravotní pohodu zvířete. Je vhodný nejen při opakovaných infekčních onemocněních a jako podpora hojení ran, ale také v obdobích zvýšené psychické a fyzické zátěže zvířete.