Kvasinková infekce je opředená různými mýty, takže o ní máme mnohdy mylné informace. Vaginální mykóza postihuje většinu žen a ať už jde o akutní nebo chronické problémy, jejich vznik nijak nesouvisí s nedostatečnou hygienou.
Nepříjemné příznaky
Toto onemocnění způsobuje přemnožení kvasinek, které jsou součástí poševní mikroflóry. Pokud se naruší přirozené pH pochvy, kvasinky se začnou ve velkém množit a vznikne nepříjemná mykóza.
Základním příznakem je bílý (většinou hustý) výtok z pochvy a následně nepříjemné svědění a pálení. Dalšími příznaky jsou bolesti při močení nebo bolest při pohlavním styku. Těmito symptomy vám tělo dává najevo, že něco není v pořádku a je nutné problém začít řešit.
Vaginální mykózu může způsobit stres, psychická zátěž, klimatické změny, hormonální změny během těhotenství, užívání antikoncepce, období menopauzy, nebo třeba léčba antibiotiky.
Jak lze nejlépe předejít kvasinkové infekci?
► Dodržujte zdravou životosprávu a snažte se vyhýbat stresu.
► Vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem cukru, neboť podporují vznik kvasinkové infekce.
► Ze svého šuplíku se spodním prádlem vyhoďte syntetické spodní prádlo, tanga a také kalhotky, které jsou vám příliš těsné. Nejlepší službu vám udělá bavlněné spodní prádlo.
► Pokud opakovaně trpíte na kvasinkovou infekci, zkuste sáhnout po vaginálních čípcích Femiglucan, které jsou díky unikátní kombinaci betaglukanu a kyseliny hyaluronové mimořádně účinné. Čípky se používají na zmírnění vaginální suchosti, svrbění či podráždění. Zabezpečují hydrataci membrán vagíny, eliminují podráždění a diskomfort. Pomáhají obnovovat přirozené vaginální kultury. Lze je používat i po odeznění příznaků.
► Nepoužívejte v intimních partiích deodoranty a produkty s výraznou parfemací.
► Po plavání ve veřejných bazénech použijte sprchu.